Роз’яснення щодо плати за абонентське обслуговування

   На виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011р. №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги» до тарифів  на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води  не враховуються витрати, які включаються до складу плати за абонентське обслуговування.

   Плата за абонентське обслуговування визначена Законом України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 №2189 – VIII, відповідно до якого це – платіж, який споживач сплачує виконавцю для відшкодування витрат виконавця, пов’язаних зокрема:


• з укладенням договору про надання комунальної послуги;
• зі здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами;
• із нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги;
• з обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води і теплової енергії (у разі їх наявності у будівлі споживача);
• а також за виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання, та постачання гарячої води).


  Плата за абонентське обслуговування нараховується споживачам, що мешкають у багатоквартирних житлових будинках.

  Плата за абонентське обслуговування визначається виконавцем комунальних послуг у розрахунку на 1 абонента/міс. Тобто плата за абонентське обслуговування розраховується не за обсяги спожитих послуг, а в розрахунку на 1 абонента та виставлятиметься як окремий платіж.

   Кошти споживачами сплачуються на один банківський рахунок разом з оплатою за послугами з постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

   Розрахунковим періодом для оплати є календарний місяць.  

   Термін оплати аналогічний послугам з постачання теплової енергії та постачання гарячої води. Оплата послуги здійснюється не пізніше останнього дня місяця, що настає за розрахунковим періодом.

   Постановою КМУ№ 848 від 21 жовтня 1995 р. затверджено «Положення про порядок призначення житлових субсидій», яким визначені умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної житлової субсидії на оплату абонентського обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг.

   Відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Правил надання послуги з постачання гарячої води та типових договорів про надання послуги з постачання гарячої води» № 1182 від 11.12.2019 споживач не звільняється від плати за абонентське обслуговування у разі відсутності фактичного споживання  ним послуг або у разі відключенняйого квартири від мереж централізованого теплопостачання та постачання гарячої води.

   Плата за абонентське обслуговування з послуги постачання гарячої води не нараховується, у разі відключення всього будинку від мереж централізованого постачання гарячої води.

   Розмір плати за абонентське обслуговування в місяць у розрахунку на одного абонента, розрахований відповідно до Постанови КМУ № 808 від 21.08.2019 року, становить:


    • плата за абонентське обслуговування за послуги з постачання гарячої води - 9,63грн.;  
    • плата за абонентське обслуговування за послуги з постачання теплової енергії абонентам, будинки яких обладнані вузлами комерційного обліку теплової енергії – 33,74грн.;
    • плата за абонентське обслуговування за послуги з постачання теплової енергії абонентам, будинки яких не обладнані вузлами комерційного обліку теплової енергії – 9,63грн.