Обґрунтування щодо встановлення з 01.10.2023 р. тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання за категоріями споживачів (для бюджетних установ та інших споживачів) ОКВПТГ «Лубнитеплоенерго»

   Відповідно до ст. 20Закону України «Про теплопостачання», тарифи на теплову енергію  повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат на виробництво, транспортування та постачання  теплової енергії  і є регульованими та встановлюються органами місцевого самоврядування у межах повноважень, визначених законодавством.

«Порядком формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води» затвердженим постановою КМУ № 869 від 01.06.2011 р. передбачено  щорічне встановлення тарифів на послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води.

   Тарифи на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води розраховані ОКВПТГ «Лубнитеплоенерго» у відповідності до «Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води» затвердженого постановою КМУ № 869 від 01.06.2011 р.

  Формування тарифів проводиться окремо для кожного виду діяльності з урахуванням наступних категорій споживачів: населення, бюджетні установи, інші споживачі. 

   Діючі тарифи встановлені рішенням Полтавської обласної ради від 30.09.2022 року № 476 наведені в таблиці:

Для потреб бюджетних установ, організацій

Тариф на теплову енергію (без ЦТП), грн/Гкал (з ПДВ)

4027,93

Тариф на теплову енергію (з ЦТП), грн/Гкал (з ПДВ)

4207,30

         Тариф на надання послуг з  постачання гарячої води (без ЦТП), грн/м.куб. (з ПДВ)

    232,93

Тариф на надання послуг з постачання гарячої води ( з ЦТП), грн/м.куб., (з ПДВ)

240,95

Для потреб інших споживачів

Тариф на теплову енергію (без ЦТП), грн/Гкал (з ПДВ)

2636,76

Тариф на теплову енергію (з ЦТП), грн/Гкал (з ПДВ)

2816,14

         Тариф на надання послуг з  постачання гарячої води (без ЦТП), грн/м.куб. (з ПДВ)

156,13

        Тариф на надання послуг з  постачання гарячої води (з ЦТП), грн/м.куб. (з ПДВ)

165,82

  Рівень відшкодування собівартості затвердженим тарифом:
  -     Бюджетні установи 86,3%;
  -     Інші споживачі 82,3 %.

   Основними факторами, що вплинули на зміну вартості теплової енергії, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води є:

    1. Зміна вартості  паливно-енергетичних та інших ресурсів:

– на природний газ

    Планування витрат на придбання природного газу для виробництва теплової енергії здійснюється виходячи з ціни природного газу

   -     для потреб бюджетних установ – 13658,42 грн/тис.м3 (без ПДВ)
   -     для потреб інших споживачів – 13658,42 грн/тис.м3 (без ПДВ). 

           Вартість транспортування природного газу збільшилась на 10 % та становить 136,576 грн/тис.м.3. Вартість розподілу природного газу збільшилась на 11,2 % та становить 1990 грн/тис.м.

    -     на електроенергію

   Планування витрат на придбання електроенергії для технологічних потреб розраховане виходячи з середньої ціни, що склалася за шість календарних місяців, що передують плановому періоду. 

Вартість електроенергії збільшилась на 87,3 %. Середня ціна 1 кВт.год. електроенергії на плановий період становить 5,15 грн/кВт.год.(без ПДВ) 

    -     на водопостачання та водовідведення

В планових витратах передбачена вартість холодної води:

м. Лубни  19,98 грн/м3 (без ПДВ), яка зросла на 74,5 % ;

м. Пирятин 19,36 грн/м3 (без ПДВ), яка зросла на 48,9 %.

Вартість послуг по водовідведенню становить:

м. Лубни  28,07  грн/м3 (без ПДВ), яка зросла на   62,3 % ;

м. Пирятин 14,19 грн/м3 (без ПДВ):

   - на матеріальні ресурси.

   Вартість матеріальних ресурсів на плановий період визначена по середнім цінам станом на 01.01.2023 р. згідно з інформацією будівельних організацій, підприємств-виробників будівельних матеріалів та виробів, підприємств, які реалізують промислову продукцію, яка використовується у будівництві.

2. Збільшення витрат на оплату праці та відрахувань на соціальні заходи:

   Витрати на оплату праці на плановий період розраховані відповідно до Закону України «Про оплату праці», Закону України «Про Державний бюджет Україна на 2023 рік», Галузевої угоди між Міністерством розвитку громад та територій України, Об'єднанням організацій роботодавців "Всеукраїнська конференція роботодавців житлово-комунальної галузі України" та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2017-2024 роки, положень колективного договору ОКВПТГ «Лубнитеплоенерго» на 2022-2026 р.р.

  Планові витрати на оплату праці визначені виходячи з прожиткового мінімуму на працездатну особу в розмірі – 2684 грн. встановленому Законом України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» . 

   Вартість послуг з постачання теплової енергії складається з умовно-змінної та умовно-постійної частин. 

До умовно-змінної частини вартості теплової енергії включені планові прямі витрати на придбання природного газу і електроенергії для виробництва теплової енергії та її транспортування.

До умовно-постійної частини витрат на теплову енергію включені планові витрати на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, крім витрат на придбання природного газу та електроенергії, які включені  до умовно-змінної частини.

  Двоставкові витрати на послуги з постачання теплової енергії складається з:


    -     умовно-змінної частини тарифу, яка компенсує умовно-змінну частину витрат, понесених на виробництво і транспортування теплової енергії, і визначається з розрахунку на 1 Гкал теплової енергії, використаної для постачання теплової енергії; 
    -     місячної абонентської плати, яка компенсує умовно-постійну частину витрат на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, і обчислюється з урахуванням теплового навантаження об’єкта теплоспоживання на 1 Гкал/год.


   Планові витрати на послугу з постачання теплової енергії становлять (без ПДВ)

для потреб бюджетних установ  складаються:

     -     умовно-змінна частина 2673,19 грн/Гкал;
     -     абонентської плати (умовно-постійна частина) 97691,29грн/ Гкал/ год. в місяць;

для потреб інших споживачів складаються:

-     умовно-змінна частина 2714,49 грн/Гкал;

-     абонентської плати (умовно-постійна частина) 152691,04  грн/ Гкал/ год. в місяць;


Найменування послуги

Діючий тариф, з ПДВ

Проект тарифів, з ПДВ

Послуга з постачання гарячої води без урахування витрат на утримання та ремонт ЦТП

бюджетні установи (грн/м3)

232,93

*

*

інші споживачі  (грн/м3)

*

287,18

*

Послуга з постачання гарячої води, з урахуванням витрат на утримання та ремонт ЦТП 

бюджетні установи  (грн/м3)

240,95

*

*

інші споживачі  (грн/м3)

165,82

300,05

80,9


 

 

   Пропозиції, щодо розрахунку вартості послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води на плановий період від фізичних і юридичних осіб та їх об’єднань, приймаються за адресою: 37500, Полтавська обл., м. Лубни, вул. Захисників України, 17, або на електронну адресу: lubtep@ukr.net  протягом 14 днів з моменту розміщення на офіційному веб-сайті підприємства. Для реєстрації пропозицій (зауважень) просимо зазначати прізвище, ім’я та по батькові особи (для юридичних осіб – повне найменування), що їх подала, та її контактні дані для здійснення зворотнього зв’язку.

   Крім того, інформуємо що, Законом України № 2479-ІХ від 29.07.2022 «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування»,  передбачено, що протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, забороняється підвищення тарифів на теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання) і послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води для населення.

скачать dle 12.1