Роз’яснення для споживачів багатоквартирних будинків, щодо застосування двоставкового тарифу за послуги з постачання теплової енергії та нарахування плати за абонентське обслуговування

      Застосування двоставкового тарифу не є введенням додаткової плати, є лише зміною формату тарифу.

   Відповідно до «Порядку формування тарифів на теплову енергію її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води», який затверджений постановою КМУ від 01.06.2011 року № 869 ОКВПТГ «Лубнитеплоенерго» з 01.11.2021 року застосовує двоставковий тариф за послуги з постачання теплової енергії. 

   До введення двоставкового тарифу, як умовно-постійні, так і умовно-змінні витрати в тарифі враховувались разом, і споживач, сплачуючи за теплову енергію, компенсував підприємству одночасно дві частини витрат у складі однієї сплати.

   Двоставковийтариф складається з двух частин: «умовно-постійної» (місячна абонентська плата) та «умовно-змінної» (плата за фактично спожиту теплову енергію).

  Умовно-змінна частина тарифу відшкодовує витрати на придбання природного газу та електроенергії для виробництва та транспортування тепла, а умовно-постійна частина передбачає відшкодування витрат підприємства на водопостачання та водовідведення, оплату праці, сплату податків, придбання матеріалів та інше. 

   В опалювальний період нарахування плати (умовно-змінна частина) проводиться за фактично спожиту теплову енергію (Гкал). Місячна абонентська плата (умовно-постійна частина) розраховується з урахуванням теплового навантаження об’єкта теплоспоживання, нараховується з розрахунку на 1м² площі квартири ( за 1 Гкал/годину) та сплачується не залежно від показників лічильників теплової енергії. 

   Кошти, отримані у вигляді місячної абонентської плати, будуть спрямовані на потреби підприємства на придбання матеріалів, комплектуючих, сплату податків і зборів, виплату заробітної плати, планово-попереджувальних робіт, проведення капітального та поточного ремонту мереж та котельного обладнання, діагностику котлів, налагоджувальні роботи обладнання, випробовування, повірку вимірювальних приладів.


  Згідно з Порядком формування тарифів на теплову енергію її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води», який затверджений постановою КМУ від 01.06.2011 року № 869 до тарифів  на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води не враховуються витрати, які включаються до складу плати за абонентське обслуговування.

   Плата за абонентське обслуговування визначена Законом України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 №2189 – VIII, відповідно до якого це – платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором для відшкодування витрат виконавця, пов’язаних зокрема:

• з укладенням договору про надання комунальної послуги;
• зі здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами;
• із нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги;
• з обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку теплової енергії (у разі їх наявності у будівлі споживача);
• а також за виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання, та постачання гарячої води).

   Плата за абонентське обслуговування визначається виконавцем комунальних послуг у розрахунку на 1 абонента/міс. Тобто плата за абонентське обслуговування розраховується не за обсяги спожитих послуг, а в розрахунку на 1 абонента та виставлятиметься як окремий платіж.

   Плата за абонентське обслуговування застосовується окремо до кожної комунальної послуги (постачання теплової енергії, постачання гарячої води) та в розрахунковому документі буде зазначатися окремо.

   Постановою КМУ «Про затвердження Правил надання послуги з постачання гарячої води та типових договорів про надання послуги з постачання гарячої води» № 1182 від 11.12.2019 передбачено, що споживач не звільняється від плати за абонентське обслуговування у разі відсутності фактичного споживання ним послуг або у разі відключення (відокремлення) його квартири або нежитлового приміщення від мереж (систем) централізованого теплопостачання та постачання гарячої води. Згідно постанови КМУ «Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії та типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії» № 830 від 21.08.2019 споживач не звільняється від оплати послуги у частині відшкодування витрат за частину обсягу теплової енергії на задоволення загальнобудинкових потреб на опалення, який складається з обсягу теплової енергії на опалення місць загального користування і допоміжних приміщень будинку та обсягу теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення та гарячого водопостачання (за наявності циркуляції), у разі відключення (відокремлення) його квартири або нежитлового приміщення від мереж (систем) централізованого опалення (теплопостачання)

   Плата за абонентське обслуговування на послуги постачання гарячої води не нараховується, у разі відключення всього будинку від мереж централізованого постачання гарячої води.

   Слід зазначити, що плата за абонентське обслуговування не є новою для Споживача, оскільки до переходу на нові договірні відносини зазначений платіж враховувався в тарифах на послугу з централізованого опалення та послугу з централізованого постачання гарячої води а також здійснювалася оплата внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.

    Постановою КМУ № 848 від 21 жовтня 1995 р. затверджено «Положення про порядок призначення житлових субсидій», яким визначені умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної житлової субсидії на оплату абонентського обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг.ОКВПТГ «Лубнитеплоенерго»

скачать dle 12.1